ROTTERDAM - De politie zoekt deze week in het water van de Ringvaartplas in Rotterdam-Prinsenland, naar een vuurwapen. De politie heeft een tip gekregen dat in het water een vuurwapen ligt dat verband houdt met een jarenoud moordonderzoek. Om welk onderzoek het gaat kan de politie op dit moment nog niet zeggen.

De politie kreeg enige tijd geleden een tip dat heeft geleid tot nieuwe informatie, onder andere dat er in het water van de Ringvaartplas een vuurwapen zou liggen dat gebruikt is bij een moord. Na het binnenkomen van de tip heeft de politie de mogelijkheden onderzocht om dit wapen nader te traceren. Er is een scan gemaakt van de plas waarbij kansrijke plekken zijn bepaald. Het Landelijk Team OnderwaterZoekingen (LTOZ) onderzoekt al die plekken nader onderzoeken om het wapen te vinden.

Magneetvissers

De mogelijkheid bestaat dat het vuurwapen al eerder uit het water is gehaald. Bijvoorbeeld door magneetvissers. De politie doet daarom een oproep. Heeft u de afgelopen jaren een vuurwapen gevonden bij het magneetvissen in de Ringvaartplas neem dan alstublieft contact op met de politie via 0900-8844.

Tips

Heeft u naar aanleiding van de zoektocht van de politie andere informatie of tips dan kunt u ook contact opnemen met de politie via 0900-8844 of onderstaand tipformulier. Is er informatie die u anoniem wilt delen, bel dan met 0800-7000 of ga naar www.meldmisdaadanoniem.nl. Wilt u een vertrouwelijk gesprek via Team Criminele Inlichtingen dan kunt u bellen met 088-6617734.