ROTTERDAM - Update 30 september 2026: De politie heeft maandagmiddag 28 september twee verdachten aangehouden. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij een ontvoering en woningoverval op 30 juli. De woningoverval aan de Prinsenlaan in Rotterdam volgde op de ontvoering van de 20-jarige bewoonster van de woning. Bij de woningoverval werden familieleden die thuis waren vastgebonden en bedreigd met messen en vuurwapens. De verdachten zijn er met een buit vandoor gegaan. De politie doet nog verder onderzoek en sluit meer aanhoudingen niet uit.


De verdachten zijn een 23-jarige man uit Papendrecht en een 21-jarige man uit Rotterdam. Bij beide verdachten is ook hun woning doorzocht. In een van de woningen is een vuurwapen en munitie aangetroffen, deze zijn in beslaggenomen. Ook zijn er meerdere spullen gevonden die mogelijk gestolen zijn bij de woningoverval. Dit wordt meegenomen in het onderzoek. Heb je informatie over dit incident? Of was jij betrokken bij dit incident en wil je jezelf komen melden? Neem contact op met de politie via de opties onderaan deze pagina.

Eerdere berichtgeving

De politie doet onderzoek naar een ontvoering en woningoverval die donderdagavond 30 juli plaatsvonden. Een 20-jarige vrouw werd tussen 22.00 en 22.30 uur bij een carpoolplaats in Papendrecht ontvoerd. Ze is achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Kort hierna, rond 23.00 uur, vond er een overval plaats op de woning van het slachtoffer aan de Prinsenlaan in Rotterdam. In de woning werden andere bewoners vastgebonden en bedreigd met messen en vuurwapens. Vervolgens zijn de overvallers met buit weggegaan. Enige tijd later, rond 23.30 uur, lukte het de ontvoerde vrouw om te ontsnappen uit het voertuig en met behulp van een omstander de politie in te schakelen.

De politie is een onderzoek gestart. We hebben het vermoeden dat het om vier of vijf verdachten gaat. Twee worden gezocht voor de ontvoering. Eén van hen was mogelijk ook betrokken bij de woningoverval, waar drie verdachten bij betrokken waren. De politie houdt ook rekening met het scenario dat deze verdachten werkten voor een opdrachtgever.

De politie deelde op 7 augustus beelden van de drie verdachten van de woningoverval. De drie mannen droegen alle drie donkere jassen en hadden hun gezicht bedekt. Rond 23.45 uur verlieten ze de woning op de Prinsenlaan in Rotterdam. Ze liepen toen met twee grote felblauwe vuilniszakken. Ze zijn vervolgens in een auto gestapt die voor de woning geparkeerd stond. De politie spreekt graag met mensen die dit drietal herkennen, of de mannen met de blauwe vuilniszakken hebben zien lopen.

Signalement verdachten woningoverval

De drie mannen zouden rond de 18-25 jaar oud zijn. Twee van hen hebben een donkergetinte huidskleur, de derde verdachte heeft waarschijnlijk een lichtgetinte huidskleur. Ze hadden allemaal donkere/zwarte jassen aan, met hun capuchon over hun hoofd. Twee van de verdachten droegen een donkere (spijker)broek, de derde had een lichte spijkerbroek aan. Twee van de verdachten hadden elk één felblauwe vuilniszak vast.

Getuigen gezocht

Bij het onderzoek kan de politie hulp gebruiken van getuigen. Heb jij informatie over de ontvoering of de woningoverval, maar heb je nog niet met de politie gesproken? Neem dan contact op met de politie. Dat kan via onderstaande mogelijkheden. Tippen kan ook anoniem.