ROTTERDAM - Ontdek het veelzijdige werk van Carel Frederik Kellenbach (1945–2024), Rotterdams beeldend kunstenaar, illustrator, politiek cartoonist én jazzliefhebber. Van scherpe politieke spotprenten tot kleurrijke schilderijen en poëtische collages: zijn werk weerspiegelt een leven vol humor, verbeeldingskracht en maatschappelijke betrokkenheid.

Deze bijzondere tentoonstelling is samengesteld door Janny Feijsman, Carels echtgenote, die als gastcurator deelneemt aan Wij, Alexander, het buurtparticipatieprogramma van galerie NOIR NOIR. Binnen dit programma krijgen bewoners uit Prins Alexander de ruimte om hun persoonlijke verhalen, herinneringen, collecties en persoonllijke erfgoed met elkaar te delen. Niet omdat subsidievoorwaarden of beleid dat voorschrijven, maar gewoon omdat wij als organisatie geloven dat kunst mensen samenbrengt en kan functioneren als een krachtig instrument om bruggen te slaan tussen generaties, culturen en buurten.

Nog 1 Keer Carel is een warm eerbetoon aan een markante Rotterdamse kunstenaar én een uitnodiging aan een nieuwe generatie om zijn bijzondere oeuvre te ontdekken. Een tentoonstelling die niet alleen terugblikt op een rijk kunstenaarschap, maar ook laat zien hoe kunst herinneringen levend houdt en mensen met elkaar verbindt.

De opening wordt feestelijk omlijst door live jazz van zangeres Megan Davis. Een passend muzikaal eerbetoon, want naast beeldend kunstenaar was Carel ook een gepassioneerd jazzmuzikant. Uiteraard bent u volgens de traditie van NOIR NOIR van harte welkom voor een hapje en een drankje.

Kom kijken, ontmoet het verhaal achter de kunstenaar en laat u verrassen door een uniek oeuvre vol karakter, humor en verbeeldingskracht.

Praktische informatie

Locatie

Galerie NOIR NOIR
Prins Alexanderplein 56
3067 GC Rotterdam
(In metro- en treinstation Rotterdam Alexander)

Feestelijke opening

Vrijdag 4 september 2026
18:30 – 22:00 uur

Tentoonstellingsperiode

4 september t/m 1 oktober 2026

Reguliere openingstijden

Donderdag t/m zondag
12:00 – 18:00 uur
Toegang: Gratis