Resultaten
Ruim 730 inwoners, jongeren en inwoners vulden de digitale peiling in. Van de respondenten geeft 71% aan dat het waterschap vooral moet zorgen voor dijken die sterk en hoog genoeg zijn. De grootste zorgen gaan over de afname van dieren en planten in de sloten (57%). Daarnaast maakt 36% zich zorgen over dat er in droge periode onvoldoende water beschikbaar is voor in hun tuinen en 26% over stinkende en vieze sloten in de buurt van hun woning of terrein (26%).In de infographic zijn de belangrijkste resultaten van de waterschapspeiling te zien.
Belangen zorgvuldig afwegen
"Ik ben blij dat zoveel inwoners en bedrijven de peiling hebben ingevuld. Daardoor krijgen we een realistisch beeld van wat er speelt in ons gebied. Tegelijkertijd komt uit het onderzoek naar voren dat verschillende doelgroepen soms uiteenlopende belangen hebben, zoals de agrariërs en de inwoners. Deze staan soms haaks op elkaar. Dat geeft meteen het belang van de peiling aan. Juist daarom is het belangrijk dat wij als bestuur van het waterschap verschillende belangen zorgvuldig afwegen in de keuzes die we maken", zegt dijkgraaf Pieter van de Stadt.Waterbeheerprogramma 2028-2033
De uitkomsten van de peiling worden meegenomen bij het opstellen van het nieuwe waterbeheerprogramma 2028–2033. Sterke dijken, voldoende water in droge perioden en bescherming tegen wateroverlast vragen blijvende aandacht. Tegelijkertijd staat het waterschap voor belangrijke keuzes om het gebied veilig, leefbaar en toekomstbestendig te houden.In het nieuwe waterbeheerprogramma voor de periode 2028–2033 legt het waterschap vast hoe het omgaat met uitdagingen zoals extreme neerslag, droogte, bodemdaling, waterkwaliteit en duurzaamheid.
Ook leggen we vast hoe het waterschap kan bijdragen aan de veiligheid en gezondheid van deze én volgende generaties.Meer informatie staat op www.hhsk.nl/waterbeheerprogramma.

27.0 ℃



































